HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Spoločnosť PROCAR, a.s., bola založená v roku 1999 ako spoločnosť s ručením obmedzeným zameraná predovšetkým na výrobu nadstavieb.

V roku 2000 spoločnosť získala zastúpenie na predaj a servis značky RENAULT TRUCKS na Slovensku.

V roku 2001 spoločnosť PROCAR, s.r.o., získala štatút koncesionára a autorizovaného predajcu značky RENAULT TRUCKS pre stredné Slovensko.

V roku 2003, po vstupe ďalšieho spoločníka, bola spoločnosť s ručením obmedzeným pretransformovaná na akciovú spoločnosť. V tomto čase sme okrem Liptovského Mikuláša pôsobili už aj v Žiline.

V roku 2003 sa naša spoločnosť stala 50%  majiteľom spoločnosti ADS Trans, s.r.o., ktorej hlavnou činnosťou bola nákladná autodoprava. V tom čase bolo zároveň otvorené servisné stredisko a predaj nákladných vozidiel značky RENAULT TRUCKS vo Zvolene.

V máji roku 2006 sme otvorili novopostavené obchodno-servisného centrum v Liptovskom Mikuláši a zároveň sme získali certifikát kvality ISO 9001:2001.

V máji roku 2007 bolo otvorené ďalšie novopostavené obchodno-servisné centrum v Žiline. V roku 2007 sa spoločnosť PROCAR, a.s., zlúčila so spoločnosťou ADS Trans, s.r.o.

V roku 2009 sme získali autorizáciu na predaj a servis vozidiel značky TATRA, v roku 2010 autorizáciu na predaj a servis vozidiel značky AVIA a v roku 2011 autorizácia a zastúpenie pre značku ČKD Mobilní jeřáby, a.s. na Slovensku.

Od roku 2013 sme sa stali autorizovaný predajca a servisné centrum vozidiel značky IVECO.